A/B True Bypass Box

Použití

Když se rozhodnete, že chcete mít na podiu dvě různé aparatury, např. Marshall nebo Mesa pro zkreslené zvuky a Fender pro čisté zvuky, nastává problém, jak je během hry plynule přepínat. Nejjednodušším řešením je pasivní A/B Box.

TRUE BYPASS A/B BOX je zapojen tak, aby zesilovač, který právě nehraje, měl spojený signálový vstup se zemí a tím byl „mutován“ – jakoby se stáhnul potenciometr volume na kytaře na nulu. Oba kanály A i B mají své indikační LED diody. Vždy svítí jen ta u aktivního/průchozího kanálu.

Pokud nastanou problémy s brumem při spojení „zemí“ obou zesilovačů, je vhodné doplnit toto zapojení před jedním ze zesilovačů DI boxem, který je buď pasivní nebo aktivní a obsahuje malý signálový transformátor pro galvanické oddělení zemí. Pokud zesilovače při propojení přes A/B Box nikterak citelně nezačnou brumět, je lépe se DI Boxu vyhnout, protože samozřejmě opět nějak ovlivňuje průchozí zvuk.

Rovněž tak,  pokud používáte dvě kytary a nechcete mezi nimi neustále přehazovat jeden kabel, pak poslouží A/B Box se dvěma vstupy a jedním výstupem. Tedy „zrcadlový opak“ A/B Boxu pro dva zesilovače. Viz druhá sada obrázků…

A/B Box pro dva zesilovače:

Příklad zapojení :

A/B Box pro dvě kytary:

Technické parametry :

  • Napájení: 9V DC – adapter, 9V baterie
  • Rozměry: (š x d x v) – šířka 90 mm, délka 105 mm a výška 28 / 60 mm
  • Váha: 350g
  • Vlastní/vnitřní kapacita: 12pF (pro A i B)

Důležitá upozornění a zásady:

  • TB BOX je napájen vniřní baterií 9V (přístupná po odšroubení jedné z bočnic boxu) nebo lze použít kterýkoliv běžný napáječ/adapter 9V DC pro tovární efekty.
  • K čištění TB BOXu používejte jen vlhký hadřík a slabý roztok mýdla či saponátu. Popisy jsou vodostálé.V žádném případě nepoužívejte ředidlo, jinou agresivní látku nebo čističe obsahující brusné částice!
  • Záruka na bezporuchový provoz při dodržení výše uvedených zásad jedoživotní.

Manuál

Ke stažení : manual_true_bypass_box_a-b

1 komentář u A/B True Bypass Box

  • Toshihiko napsal:

    Од 21 November, 2012 – 5:13 pmI’ll gear this review to 2 types of pepole: current Zune owners who are considering an upgrade, and pepole trying to decide between a Zune and an iPod. (There are other players worth considering out there, like the Sony Walkman X, but I hope this gives you enough info to make an informed decision of the Zune vs players other than the iPod line as well.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook