A Y B True Bypass Box

Použití

Když se rozhodnete, že chcete mít na podiu dvě různé aparatury, které potřebujete během hry plynule přepínat (např. zvlášť pro čisté a zvlášť pro zkreslené zvuky), nejjednodušším řešením je pasivní A/B Box. Pokud svůj požadavek rošíříte i na možnost nejen přepínat, ale hrát v některých případech i přes obě aparatury naráz, pak je ideálním řešením TRUE BYPASS A / Y / B BOX.

Je zapojen tak, aby zesilovač, který právě nehraje, měl spojený signálový vstup se zemí a tím byl „mutován“ – jakoby se stáhnul potenciometr volume na kytaře na nulu. Oba kanály A i B mají své indikační LED diody. Vždy svítí jen ta u aktivního/průchozího kanálu.

Pokud přepnete přepínačem Y tak, aby hrály oba kanály naráz, rozsvítí se navíc ještě „prostřední“ indikační LED dioda. Zároveň zůstává rozsvícena jedna z diod kanálů A nebo B. To proto, že když vypnete funkci Y (oba naráz),
potřebujete dopředu vědět do kterého kanálu/aparatury se signál bude vracet.

Pokud nastanou problémy s brumem při spojení „zemí“ obou zesilovačů, je vhodné doplnit toto zapojení před jedním ze zesilovačů DI boxem, který je buď pasivní nebo aktivní a obsahuje malý signálový transformátor pro galvanické oddělení zemí. Pokud zesilovače při propojení přes A/B Box nikterak citelně nezačnou brumět, je lépe se DI Boxu vyhnout, protože samozřejmě opět nějak ovlivňuje průchozí zvuk.

Custom A/Y/B TB Box s funkcí JUMP

Příklad zapojení :

Technické parametry :

  • Napájení: 9V DC – adapter, 9V baterie
  • Rozměry: (š x d x v) – šířka 90 mm, délka 105 mm a výška 28 / 60 mm
  • Váha: 350g
  • Vlastní/vnitřní kapacita: 12pF (pro A i B)

Důležitá upozornění a zásady:

  • TB BOX je napájen vniřní baterií 9V nebo lze použít kterýkoliv běžný napáječ/adapter 9V DC pro tovární efekty.
  • K čištění TB BOXu používejte jen vlhký hadřík a slabý roztok mýdla či saponátu. Popisy jsou vodostálé.V žádném případě nepoužívejte ředidlo, jinou agresivní látku nebo čističe obsahující brusné částice!
  • Záruka na bezporuchový provoz při dodržení výše uvedených zásad je minimálně 24 měsíců.

Manuál

Ke stažení : A Y B TRUE BYPASS BOX

1 komentář u A Y B True Bypass Box

  • Koe napsal:

    vendors report free trial cnioersvon rates to sales of less than 25 percent. Murphy has written an interesting post about fifteen things that vendors should remember during the trial period to ensure a higher

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook