CLEAN BOOSTER – JUMP´n´BOOST v novém zapojení!

Zcela nové zapojení Clean Boosteru. Jde o kombinaci bipolárního vstupního bufferu s diferenčním zesilovačem vytvořeným jako jednoduchý OP Amp ze dvou diskrétních JFet a jednoho bipolárního tranzistorů Toshiba. JFety jsou NOS typy, které jsou zvukově oblíbeny ve starších Blues Driverech firmy Boss.
Nyní toto zapojení budu aplikovat i ve výstupním obvodu JUMP v efektu OVERDRIVE STATION III TB.
Vstupní buffer je osvědčená klasika z TS808, včetně stejného typu Toshiba tranzistoru. Celé je to filozoficky zdánlivě podobnou kombinací jako EP Booster, ale v sofistikovanějším, složitějším zapojení, které však má lepší vlastnosti z hlediska stability a přebuditelnosti.
Vždy mne především zajímá, co takovýto Clean Booster bude dělat za různými typy zkreslovačů, zda je barevně „neposune“ někam úplně jinam, než je podstata efektu? První testy ukázaly, že v tomto smyslu je to bezproblémové zapojení a v pohodě se chová dokonce i za zkresleným lampovým preampem Mesa Boogie.
Domnívám se, že aspirace této krabičky bude nejen v použití na výstupu pedalboardu, jako nakopávač pro sólo nebo před vstupem zesilovače jako Power Booster, ale i jako JUMP do smyčky některých zesilovačů (myšleno těch, jejichž smyčka má dobře vyřešeno úrovňové přizpůsobení).
Vždy, když se něco takového povede, mám z toho upřímnou radost…

JUMP n BOOST for web 01

Napsat komentář

Facebook