TB Box & JUMP & TAP (delay, modulation etc.)

Tento „mutant“ má v sobě TB Box s klasickým SEND + RETURN pro efekt a zároveň je na výstupu efektu připojen vnitřní JUMP přes druhý TB 3PDT přepínač. Hlavním přepínačem se aktivuje jak efekt ve smyčce TB Boxu tak i JUMP (pokud je předem zapnut svým nožním přepínačem. Slouží to celé k tomu, že ve smyčce zesilovače může být např. Delay a chceme, aby to zároveň zesílilo na sólo. Pak se přednastaví JUMPem odskok zesílení, JUMP zůstane seplý předem, ale aktivuje se až sešlápnutím footswitch(e) TB Boxu zároveň s efektem v jeho smyčce.

JUMP je osazen bipolárními tranzistory Toshiba do formátu zapojení nejjednoduššího operačního zesilovače s předřazeným Treble Boosterem ve třídě „A“. Vychází zapojením z obvodů typu Eric Clapton a Andy Summers Mid Boost, Seymour Duncan Pickup booster a podobných. Je modifikován tak, aby neměl tak výrazný zisk na středech jako Mid Boost, nicméně má charakterističtější „živější“ zvuk, než Pickup Boost od Duncana…

K tomu všemu je v tomto konkrétním boxu přidán ještě TAP ovladač pro „krokování“ délky Delay nebo rychlosti modulace u modulačních efektů (v případě, že mají možnost externího TAP-ování). Výstup TAP je izolovaný od kostry TB Boxu a nemá s ním společný žádný vodič. Jde zcela samostatně mimo zapojení TB Box & JUMP tak, aby nemohla vzniknout propojením nějaká zemní smyčka.

TB Box s TAP a JUMP TB Box s TAP a JUMP 03

2 komentáře u TB Box & JUMP & TAP (delay, modulation etc.)

 • Jord napsal:

  Од 21 November, 2012 – 8:04 amThanks a lot for giving eeynvore remarkably terrific chance to read in detail from this site. It’s always so brilliant and stuffed with a good time for me and my office colleagues to search your website a minimum of 3 times in one week to see the newest stuff you have. Not to mention, I’m also certainly happy considering the wonderful solutions you serve. Certain two points in this post are in truth the most effective we have had.

 • Jozef napsal:

  Dobrý deň

  p.Smrčka chcem sa opýtať či by som mohol odskúśať tento delay?
  ak by bol niekde napredajni v prahe napr: ?
  Akoľko stojí
  Ďakujem
  S Pozdravom
  Jozef Plevák

  TB Box & JUMP & TAP (delay, modulation etc.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook