TB Box & JUMP & TAP (delay, modulation etc.)

Tento „mutant“ má v sobě TB Box s klasickým SEND + RETURN pro efekt a zároveň je na výstupu efektu připojen vnitřní JUMP přes druhý TB 3PDT přepínač. Hlavním přepínačem se aktivuje jak efekt ve smyčce TB Boxu tak i JUMP (pokud je předem zapnut svým nožním přepínačem. Slouží to celé k tomu, že ve smyčce zesilovače může být např. Delay a chceme, aby to zároveň zesílilo na sólo. Pak se přednastaví JUMPem odskok zesílení, JUMP zůstane seplý předem, ale aktivuje se až sešlápnutím footswitch(e) TB Boxu zároveň s efektem v jeho smyčce.

JUMP je osazen bipolárními tranzistory Toshiba do formátu zapojení nejjednoduššího operačního zesilovače s předřazeným Treble Boosterem ve třídě „A“. Vychází zapojením z obvodů typu Eric Clapton a Andy Summers Mid Boost, Seymour Duncan Pickup booster a podobných. Je modifikován tak, aby neměl tak výrazný zisk na středech jako Mid Boost, nicméně má charakterističtější „živější“ zvuk, než Pickup Boost od Duncana…

K tomu všemu je v tomto konkrétním boxu přidán ještě TAP ovladač pro „krokování“ délky Delay nebo rychlosti modulace u modulačních efektů (v případě, že mají možnost externího TAP-ování). Výstup TAP je izolovaný od kostry TB Boxu a nemá s ním společný žádný vodič. Jde zcela samostatně mimo zapojení TB Box & JUMP tak, aby nemohla vzniknout propojením nějaká zemní smyčka.

TB Box s TAP a JUMP TB Box s TAP a JUMP 03

Napsat komentář

Facebook