True Bypass přepínání u TS9 + modifikace

Nejsem příznivcem vrtání „velkých“ otvorů do originálních mechanik efektů, ale protože se to v tomto případě stává ve světě populárním (myšleno tato konkrétní mechanická úprava TS9 s navrtaným footswitch v plaketě s logem), nechal jsem se přesvědčit a se sebezapřením navrtal díru průměru 12mm do krásné, skoro panenské reissue TS-devítky. Teď když se na to s odstupem dvou dnů dívám, tak se mi to i trochu snad začíná líbit…:-) Takže pro příště, pokud se někdo rozhodne pro tuto úpravu, jsem k dispozici.

Nejde jen o True Bypass přepínání efektu, ale uvnitř jsou tyto následující výměny komponentů:

1) 3PDT footswitch se zlacenými kontakty, který nahrazuje spínací J-Fet tranzistory. Tyto jsou zcela odebrány ze signálových cest, včetně „bias“ odporů pro jejich pracovní body. Signál i pro vlastní zkreslení „neběží“ zbytečně přes polovodiče, které „zakulacují a ztenčují“ zvuk efektu…

2) Ultrasvítivá, celoplošná zelená LEDka a úprava jejího proudu na minimum odběru při vysoké svítivosti

3) Moderní diody tvořící zkreslení jsou vyměněny za original NOS Toshiba 1s1588 (už nevyráběné, ze skladu – mají je ty nejlepší Tubescreamery z první poloviny osmdesátých let)

4) V případě, že je TS9 osazen chipem TA75xxx, je tento automaticky přeosazen za lépe hrající JRC4558D (reissue)

5) Vazební a korekční kondenzátory jsou přeosazeny z „modern Greenies“ za NOS Panasonic ECQB film/foil a WIMA Polyester foil ze serie MKS 4 (MKS4 mají tlustší tón než „malé“ WIMA MKS02/2 které bohužel často vídávám – dle mého názoru dost nesmyslně používat…)

6) Na přání (*není provedeno v zobrazené úpravě) – úprava impedance výstupního bufferu na TS808

7) Na přání (*není provedeno v zobrazené úpravě) – je možno pod knoflíkem (DRIVE nebo LEVEL) umístit malý páčkový přepínač, který připíná alternativně ještě jednu (třetí) diodu Toshiba 1s1588, pro tzv. nesymetrickou limitaci – silnější, barevnější tón s menším podílem zkreslení, ale s větším rozsahem dynamiky úhozu pravé ruky do strun…

Facebook