Placaté Taiwan úhlové jacky na propojky do pedalboardů zase budou!!!

Podařilo se mi dostat zprostředkovaně vyjádření Taiwan dodavatele plochých mono jacků 6,3mm (kopie Switchcraft), ideálních pro signálové propojky mezi efekty a TB lišty do pedalboardů.

Jak jsem již psal v předešlém příspěvku, dodavatel bez varování změnil dielektrikum na plast a jacky se staly nepájitelnými aniž by se mechanicky uvolnily, tedy nepoužitelnými pro kvalitní signálové propojky.

Byl vznesen dotaz na výrobce, proč k tomu došlo a jeho odpověď (zprostředkovaně) zní: Museli bychom produkt minimálně o 30% zdražit, pokud by nadále mělo být používáno pertinaxové dielektrikum. Proto došlo ke změně dielektrika za plast, aby cena mohla zůstat stejná…(???)

Nechápu to, protože ty jacky s plastem jsou podle mne úplně k ničemu. Kolik zákazníků asi předpokládá výrobce tímto produktem „ošidit“, než si všichni uvědomí, že jsou to zcela vyhozené peníze a nikdo takové jacky pak už nebude chtít…? Podivná logika dnešního světa…

Nicméně bylo mi řečeno, že pokud jsem ochotem akceptovat 30% navýšení ceny produktu a odeberu závazně 1000ks, tak mi je dodají. Toto jsem potvrdil a teď čekám, kdy se objeví. Pár kusů původních ještě mám a nakoupil jsem i nějaké dražší ale podobné od firmy Schulz, tak doufám, že mi to nějak výjde přes „překlenovací“ období a pak tu zas budou původní Taiwan, byť za vyšší cenu. Nemám ještě zcela jasno jestli budu toto navýšení ceny jacků promítat i do ceny  hotové propojky. Pokud ano bude to maximálně o 10Kč na celé propojce navíc, tedy místo současných 80Kč za propojku to bude max. 90Kč za propojku, ale to teoreticky do budoucna, zatím zůstává cena propojky 80Kč za 1ks v délce 10-30cm.

Facebook