Konec propojek s "placatými" konektory?

Momentálně dodavatel placatých úhlových konektorů z Taiwanu začal bez varování, pod stejným katalogovým číslem, označením a za stejnou cenu dodávat stejně vypadající úhlové placaté konektory (kopie Switchcraft), ovšem uvnitř je namísto pertinaxového, tepelně a mechanicky odolného dielektrika (izolace mezi kontakty) dielektrikum plastové, které se při zahřátí tepelně zbortí, jack se uvolní a je naprosto k ničemu. Prostě jsou nepoužitelné. Zatím výrobce na dotaz proč to udělal a zda je to definitivní ani neodpověděl.

Protože jsou tyto „placaté“ jacky velmi praktické do pedalboardů, byl jsem z toho úplně zoufalý, protože žádný jiný dodavatel jacky s pertinaxovým dielektrikem nemá, kromě amerického originálu Switchcraft za pětinásobnou nebo i vícenásobnou cenu oproti původním Taiwanským.

V nouzi jsem tedy objevil úhlové klasické konektory NEUTRIK – REAN, které se sice dělají v Číně, ale NEUTRIK má nad touto výrobou technologický patronát, a tak jsou konektory v dobré kvalitě a přitom za velmi slušnou cenu.

REAN konektory jsou sice dražší oproti placatým taiwanským plechovým, ale udělá to v praxi posun ceny u jednoho kusu kompletní propojky délky 10-30cm z původních 80Kč na nynějších 100Kč. Kabeláž zůstává stejně kvalitní z metráže PW CS. Jedinou nevýhodou jsou rozměry jacku REAN, který je jen nepatrně menší než originál úhlový NEUTRIK. Tedy do pedalboardů, kde se bude bojovat o místo nejsou zcela vhodné. Tam, kde je naopak místa dostatek je docela doporučuji, protože mi přijdou mechanicky velmi solidní.

V současné době jsem v jednání se zastoupením jedné německé firmy, která údajně dodává také placaté, plechové úhlové konektory, podobné těm, co jsem dával dříve. Jsou však také v nákupu o něco dražší, než byly původní Taiwan typy, takže propojka s nimi bude rovněž za 100Kč/ks,  jako s konektory Neutrik-Rean.
Momentálně byl vznesen dotaz do Německa, zda je jistota, že i další dodávky těchto jacků budou s pertinaxovým dielektrikem. Pokud ano, začnu znovu nabízet i tyto typy propojek. Teď už bude ale cena za 1ks propojky 10-30cm 100Kč, z důvodů vyšší nákupní ceny jacků, jak jsem zdůvodnil.

Na obrázku je ilustrační foto propojek s oběma typy jacků: Nahoře s NEUTRIK – REAN, dole s původními Taiwan kopiemi Switchcraft.

Facebook