Modifikace starého DOD 250 na True Bypass + LED

Protože v poslední době dělám i spoustu modifikací starších efektů typu MXR a DOD na True Bypass, chtěl bych k tomu napsat pár řádků a přiložit několik dokumentačních snímků.

Za prvé bych rád vysvětlil, že modifikovat 3PDT přepínačem na True Bypass nelze soudobé (reissue) efekty Dunlop/MXR. Mají totiž zapájeny rozměrově jiné 2PDT přepínače přímo v oboustranném plošném spoji. To mechanicky znemožňuje tuto úpravu korektně provést. Pokud by kdokoliv uvažoval o úpravě staršího MXR/DOD/Dunlop efektu na True Bypass, je nejlépe nafotit okolí přepínače / celý efekt zevnitř a poslat mi to e-mail poštou, já se pak mohu zcela přesně vyjádřit k tomu, zda je daný efekt modifikovatelný nebo ne…

Následujících pár obrázku dokumentuje modifikovaný starý DOD 250 na True Bypass s LEDkou a navíc převrtaným a vyměněným původním konektorem napájení typu jack 3,5mm (original) na klasický barrel konektor 2,1mm center pin negatove, typu Boss.

* Pozn.: V současnosti používám jiné „nové“ 3PDT přepínače od svého dodavatele z USA, protože CLIFF přepínače se mi občas vrací k reklamačním výměnám, a tak jsem začal používat podobné přepínače ale z jiného zdroje a evidentně z jiné výroby. Na první pohled je patrno, že epoxydová (červená) zálivka kontaktů je u těchto nových přepínačů mnohem masivnější. Zřejmě i kvalitnější, neboť při delším pájení solid core vodičů se jednotlivé kontakty vlivem tepla zdaleka tolik neuvolňují a povrchová úprava kovových kontaktů je jak vizuálně, tak při vlastním procesu pájení evidentně mnohem lépe provedena. To jen tak na okraj…:-)

Facebook