Jak "vytáhnout" z reproduktorového výstupu signál a upravit pro buzení vstupu dalšího zesilovače

Dobrý den,
řeším následující problém. Mám 2 zesilovače, ampmodelingová Line6 Spider III 75W a lampového 50W Marshalla JVM205H. Rád bych vyzkoušel zapojit  Line6 jako předzesilovač a pořádně tak Marshalla nakopnout. Mám své důvody proč použít tento line6 namísto nějákého klasického pedálu. Marshall má vstup na předzesilovač, ale problém je s Line6.. má jen 2x 4 Omh výstup do reproboxu. Takže bych se chtěl zeptat, jestli existuje nějaká krabička, která by upravila výstupní signál z Line6 tak, aby šel zapojit do vstupu pro předzesilovač u Marshallu. Předem děkuji za odpověd.

S pozdravem Filip Dalecký

Dobrý den,
pokud Vám jde jen o úrovňové přizpůsobení, to znamená zeslabení výstupního signálu z výstupu 2x 4Ohm, pak tam dejte odporový dělič třeba 10kOhm z  výstupu a proti zemi 100Ohm, jak se to dělávalo u SLAVE OUT Marshallů a pod.
Ze 100Ohm odporu pak proti zemi odebíráte signál pro buzení následného  zesilovače. Pokud Vám jde zároveň o frekvenční simulaci zvuku reproboxu, pak byste za tento dělič ještě musel zapojit nějaký speaker simulator a teprve z něj „krmit“ další zesilovač. To většinou ale nebývá u Slave out nezbytně nutné…

Může se stát, že budou dva „síťově nulované“ aparáty při vzájemném propojení zemí brumět vlivem zemní smyčky. Pak zkuste zapojit do signálové země kabelu mezi nimi seriový vyrovnávací odpor 22-27Ohm.

Samozřejmě výstup musí být zatížen buďto reproduktorem nebo umělou zátěží, aby toto bezproblémově fungovalo.

To je asi tak vše, co mne teď napadá…

Facebook