TB BOX REMOTE – DÁLKOVĚ OVLÁDANÝ TB BOX Z PEDALBOARDU K ZESILOVAČI POMOCÍ EXTERNÍHO FOOTSWITCH

Na zakázku jsem právě vyrobil první TB BOX s dálkovým ovládáním pomocí externího footswitch a propojovacího kabelu.
Toto provedení je určeno např pro rackové pre-ampy, které je možno true bypass systémem vřadit do cesty signálu a mechanicky jsou umístěny vzadu u aparatury, takže muzikant toto „vsunutí“ preampu do signálové cesty přímo u zesilovače ovládá dálkově z podia či pedalboardu pomocí ovladacího footswitch k REMOTE TB BOXu a přitom signálové propojky mezi REMOTE TB BOXem, zesilovačem a preampem jsou v řádu dvaceti až padesáti centimetrů a není třeba táhnout dlouhé signálové kabely k pedalboardu, čímž by hrozil útlum signálu, ztráty výšek apod.
REMOTE TB BOX lze také využít pro rackové ladičky umístěné vzadu u zesilovače a zapojené tak, aby pracovaly jednak v režimu TB a zároveň dovedly „tiché ladění“, dále rackové efektové procesory a efekty ve smyčce zasilovače, když mají tendenci hrát dobře jen v dané „efektové“ aplikaci a jinak „kazí“ celkový zvuk zesilovače, takže požadavkem bude je mít ve smyčce spínány true bypass atd…
REMOTE TB BOX je uvniř propojen striktně SOLID CORE pevnými vodiči a signál je přepínán speciálními jazýčkovými relé pro zajištění co nejvěrnějšího přenosu signálu beze ztrát a zároveň bez „kliků“ releových kontaktů při přepínání.
REMOTE TB BOX pracuje s napájením DC adapterem s výstupním napětím v rozsahu 9-12V nebo na vnitřní 9V (klasickou) baterii. Odběr při sepnutém stavu (EFF ON) TB BOXu je cca 15mA. V průchozím/vypnutém stavu (EFF OFF – true bypass) je odběr proudu nulový.

Zde jsou první informativní obrázky:

Facebook