Vnitřní architektura a zapojení kabelu PW Cable Station

Dobry den,
mel bych zajem o Vami delany kytar. kabel – delate je z PW cablestation? Chtel bych se zeptat – PW maji krouceny par vnitrnich vodicu + stineni – ty vnitrni vodice na miste spoje s jackem „spojite“ v jeden?

Predem dekuji

Dobrý den,
kabel PW Cable Station je koaxiální kabel s jedním středovým (živým) vodičem, pěnovým dielektrikem a třívrstvým stíněním.
Není to ten typ kabelu se dvěma středovými vodiči, o kterém mluvíte Vy.
Podle mne je Cable Station lepší v tom, že docela neutrálně přenáší celé pásmo a nemá přitom útlum na vyšších kmitočtech díky malé kapacitě.
Kabel se dvěma středními vodiči a „pseudosymetrickým“ zapojením stínění na zem jen u jednoho konce se obecně (u všech výrobců) vyznačuje nadhodnocováním vyšších středových frekvencí. Pro někoho to může v určitých konfiguracích působit dojmem, že je jakoby zvukově „světlejší a živější“ ve středech. Já to moc neuznávám, protože na to většinou doplatí okrajová pásma kytarového spektra. To znamená, že basy jsou víceméně pod těmito středy nenápadně maskovány a nejvyšší harmonické , které jsou zapotřebí ve vysokých tónech při sólech tím také mohou v některých případech utrpět drobné „zasunutí“ pod středy.
Hlavně se ale ten PW „symetrický-směrový“ se zalitými konci vyznačoval velmi nízkou mechanickou odolností a jeho životnost byla tak rok, někdy i méně, podle četnosti užívání…Občas „chytal rádio“, což byl jeden z jeho srandovních nešvarů…:-)
Mám tady v dílně několik různých kabelů, které nadhodnocují středy a přiznám se, že po prvotním opojení před léty, jsem velmi brzy došel k tomu, že je už vůbec nepoužívám.
Při výrobě efektů a testování používám právě PW Cable Station, protože mi příjde jako „dobrý z průměrných“ a při živém hraní s kapelou jsem si pořídil Mogami Platinum a Gold. Mogami Platinum je celosvětově absolutní špička a zaím jsem neslyšel nic, co by ho překonalo v přirozenosti a hlasitosti přenášeného signálu. Je třeba ale říct, že je 4x-5x dražší než PW Cable Station a proto tvrdím, že PW CS jsou velmi dobré mezi průměrnými kabely, pokud nechci za kabel dát kolem dvou tisíc a více…

Jaroslav Smrčka
Facebook