Kabely PW Cable Station na míru

Dobry den. Chtel jsem se zeptat na Vami delane kytarove kabely. Jake pouzivate v soucastnosti jacky a kabely a na kolik by vysel jeden kabel o delce cca 3 az 3.5metru. Dale me zajima, jestli jsou tyto kabely zvukove srovnatelne s modely znacky Monster rock nebo jazz serie. Predem diky za informace. S Pozdravem Tomas R.
Dobrý den,
používám kabel v metráži PW Cable Station. Jacky používám NEUTRIK černé s pozlacenými kontakty.
Cena kabelu je 80Kč za 1m délky. Dva Neutrik (rovné)  + práce na kabelu je za 250Kč. Pokud bude použit úhlový jack je to za každý úhlový +10Kč.
Z toho si můžete podle délky kabelu a osazení konektory vypočíst konkrétní cenu pro Vámi naspecifikovaný kabel. Kompletní ceník produktů zasílám pro informaci v příloze.
 
Co se týká kabelů Monster Rock, případně i Jazz, jsou to kabely z vyšší cenové kategorie a zvukově také trochu jinde. Měly by být zvukově o třídu víš než PW Cable Station, ale nejsem si tím až tolik jist…
 
Osobně nemám zvuk Monster Rock moc rád, protože ten kabel jakoby „ekvalizačně vytahuje“ vyšší střední frekvence. Tím pádem se sice zdá hlasitější a živější, jenže když pak hraju úplně nejvyšší možné tóny na kytaře v sóle nad oktávou na tenkém e, naopak mne středovost Monster Rock začíná jakoby „brzdit“, protože tam neslyším tolik pořebné alikvotní kmitočty, které dodávají zvuku ten správný tah a barvu. Vše je přebito nadměrnými středy a zvuk v nejvyšších polohách pak působí jakoby tupěji než na kabelech, které sice nejsou tak „prudérní“, ale zase nenadhodnocují určitá pásma, jako Monster Rock.
 
Měl jsem tyto kabely (jeden ještě vlastně mám), ale nepoužívám je a to ani v pracovně ani při živém hraní. Visí mi na stěně…:-)
V pracovně používám PW Cable Station, protože zvuku nic nepřidávají ani neubírají – jsou hodně neutrální a tudíž si na nich mohu ověřit skutečné zvuky efektů.
Na živém hraní používám Mogami Platinum, což je kabel, který je určitě o třídu lepší než Monster Rock a o třídu až dvě lepší než PW Cable Station. Je to asi jeden z úplně nejlepších kytarových kabelů na světě vůbec. Možná ani nic nehraje lépe než Mogami Platinum. Z kabelů, které jsou u nás k dostání (včetně Monster Rock) mu nic nesahá ani po paty.  Cenově je Mogami Platinum cca 110USD za 3,2m kabel (koupíte jen v USA, u nás není obchodní zastoupení). Tedy asi čtyřikrát dražší než PW CS.
S cenou Monster u nás to nemá cenu srovnávat protože stejně dlouhý Monster Rock v USA stával cca 45 USD, pokud si dobře pamatuju….
S pozdravem
Jaroslav Smrčka
 
Zdravim. Kabely jsem zkousel nekolik hodin a muj postreh je ze oproti kabelum Cordial, ktere mam zni ty od Vas konkretneji, a jakoby prirozeneji. Opravdu tam slysim rozdil. Jsem opravdu spokojeny:). Tak Vam jeste jednou dekuji a mej te se. Tomas Rajdl.

Facebook