EDITION 2010

Do nového roku vstupuji s několika inovacemi svých efektů. V první řadě jsem na základě dlouhodobých zkušeností více kytaristů poupravil zapojení a funkce OD STATION III TB tak, aby vyhovoval požadavkům na univerzálnější použití.

Dále jsem inovoval svůj Compressor Limiter TB. Odhalil jsem v něm jednu drobnou vadu s pomocí kamaráda Petra Krále, který mne na ni upozornil. Při doznívání tónu se v souvislosti se „zamrkáním“ LED diody indikující kompresi ozvalo drobné „zachraptění“ ve zvuku. Bylo sice mnohem slabší než základní signál, ale puntičkářům mohlo vadit. Tuto vadu jsem odstranil blokováním LEDky pomocí kondenzátoru. V souvislosti s touto analýzou problému jsem si provedl drobný „vývoj“ na typech použitých kondenzátorů v Comprssor Limiter TB obecně a došel jsem k vylepšení zvuku, pomocí volby jiných napěťových tříd a typů vazebních elektrolytů

Do nového roku rovněž vstupuji s novým produktem DRIVER T613, který ještě nemá svoji stránku na tomto webu, ale už se na tom pracuje…

Drobné inovace jsem taktéž provedl na ODTB DOUBLE a ODTB 808+. Jde o drobné změny v ovládání a u ODTB DOUBLE navíc o stejné „naladění“ typu zvuku, jako u OD STATION III TB.

Postupně, jak budu mít možnost novou EDICI 2010 nafotit a upravit zde jejich stránky, včetně obrázků se vše bude dávat do nového, aktuálního pořádku.

Slibuji už několik let také zvukové vzorky. Za pomoci kamaráda Zdeňka Poklemby mám příslib od zatím nejmenovaného skvělého studiového kytaristy na spolupráci při jejich tvorbě. Plánuji to zrealizovat někdy na konci jara.

Další novinkou je to, že se mi po spoustě let podařilo sehnat NOS diody TOSHIBA 1s1588, a to ty „pravé“  růžovočervené s modrým indikačním proužkem. Od nynějška je tedy opět začínám používat ve všech svých Overdrive efektech.

Omlouvám se za dlouhodobé absence v Technické diskuzi, ale namám opravdu přes spoustu práce a povinností čas ani korektně odpovídat na všechny e-maily (ve kterých se mimo jiné také často opakuji s odpověďmi na podobné typy dotazů), proto uvažuji o tom, že buďto technickou diskuzi zruším nebo ji převedu na archív technických e-mail dotazů, které stejně stále zodpovídám. Příjde mi dost neefektivní vést obě agendy a ani si to už bohužel časově nemohu dovolit.

S přáním všeho nejlepšího pro všechny do nového roku 2010  JAROSLAV SMRČKA

Facebook