Dlouhé kabely a buffer

 Dobrý den,
rád bych se zeptal zda se chystáte, popř. jste schopen vyrobit jednoduchý buffer na eliminaci dlouhých kabelů a true bypass efektů, popř. jestli máte nějákou tip na zahraniční výrobce nebo jiné a lepší řešení. Mám v řadě 10 TB efektů a už je to docela znát. Předem dík za zájem a radu.

PS.: Menší upozornění a možná “rada”. V “Technické poradně” uvádite, že všechny Line6 modelery potřebují 9VAC. Není to tak docela pravda – stompbox modelery (DL4, MM4, FM4, DM4, AM4) je dle Line6 supportu možné napájet 12VDC min. 500mA zdorojem (někde u neoficiálních zdrojů jsem dokonce viděl uváděno 9VDC). Mám osobně vyzkoušeno – na jeden 12V 1500mA mi jedou dva a naprosto v pohodě ;).

Honza

Buffer dělávám pro výstup wah pedálů, pokud mají “prokváknout” vstup germaniového fuzzu, který má malou vstupní impedanci. Tento “impedanční” buffer by měl jít použít i pro účel kompenzace dlouhých kabelů, propojek a pod. Má jednotkový přenos, to znamená jeho zesílení je 1x a je osazen jedním nízkošumovým J-Fet japonským tranzistorem. Samozřejmě by šel buffer udělat i z OP zesilovače (integrovaného obvodu), který by měl případně i regulovatelný zisk do plusu. Tak je koncipován např. MXR MicroAmp. Jediný problém který to celé v mém případě má je, že v současnosti nemám žádnou malou krabičku, do které ho schovat. Takže ve wah pedálu to jde bez problémů, ale jinak by se to muselo asi dát do Hammond krabičky nebo tak něco…

Přiznám se, že jsem napájení Line6 stejnosměrným adapterem už taky viděl, ale bylo to slabší trafo a majiteli to právě tehdy blbnulo. Myslel jsem si, že se jen náhodou trefil do polarity a netušil jsem, že to i výrobce doporučuje.
V každém případě děkuji za radu, může se mi to při stavbách pedalboardů hodit.

Facebook