Wah wah s regulací výstupní úrovně

Ještě se zeptám na úpravu wah pedálu Cry Baby na TB, jelikož používám tento pedál až na konci efektového řetězce, tak při zapnutípedálu dojde k nepříjemnému skokovitému zesílení zvuku kdy přehluším celou kapelu, vyřešila by to tahle úprava? Kvákadlo je cca 9 let staré a ještě se tam neměnil potenciometr“.
Je to opravdu tím, že kvákadlo používáte až na konci řetězce, kde vždy působí agresivněji, než na vstupu.
Pokud máte GCB95, které má tři (černé plastové) tranzistory na plošném spoji, je možnost v rámci úpravy na true bypass odebrat vstupní tranzistor, který původně u Cry Baby vůbec nebyl a zapříčiňuje také lehký zdvih signálu. Tento vstupní buffer tam Dunlop dal proto, aby kvákadlo, které není true bypass, tolik netlumilo procházející signálu ve chvíli, kdy není zapnuté. Tento buffer má totiž vysokou vstupní impedanci (na rozdíl od původního „dvoutranzistorového“ kvákadla). Je to „moderní vylepšení“ originalního, původního Cry Baby, které dává tomuto novému typu dobré i špatné vlastnosti. Na jedné straně, když obvod kvákadla, které není true bypass stále visí na signálu, „nežere“ díky vstupu s bufferem tolik výšky, navíc lépe přizpůsobí vstup kvákadla rozdílným typům snímačů (single, humbucker, active), na druhé straně ale buffer poněkud nepříjemně modifikuje zvuk kvákadla, které pak zní více „uměle“, sice se subjektivně větším zdvihem, ale tenčími, skřípavějšími výškami a méně melodickými středy. Je to prostě vždy něco za něco…
Byla by tu možnost zkusit tento buffer přepojit tak, aby místo na vstupu kvákadla byl na jeho výstupu a za něj pak na výstup zařadit potenciometr (nebo interní regulovatelný trimr), kterým by se dostavila požadovaná výstupní hlasitost tak, aby kvákadlo nebylo tak nepříjemné.

Facebook