Modifikace WAH WAH pedálů na True bypass system spínání

Wah wah pedály klasického provedení – typu Dunlop Cry baby GCB 95, Vox V847 a podobné, lze „neinvazivně“ modifikovat pomocí kvalitního 3PDT stomswitch na true bypass systém spínání. Kvákadlo, které se dává před zesilovač nebo na začátek efektového řetězce pak „nekrade výšky“ průchozímu signálu, vlivem své vstupní impedance/kapacity, když je vypnuté. 3PDT přepínač nabízí řešení jak bez indikační LED tak i s ní. Zde je několik ilustračních obrázků, předělaných Wah wah pedálů. Myslím, že modifikace se dá udělat kulturně i stran vnitřní kabeláže, takže na první pohled nevypadá kabeláž rozdělaného kvákadla „nevábně“, ale působí stejně kultivovaným dojmem, jako originální kabeláž z výroby…

Dunlop Cry Baby GCB 95 True Bypass s indikační LED

web-wah-01.JPGweb-wah-02.JPG

Vox V847 True Bypass s indikační LED

v847-web-01.JPGv847-web-02.JPG

Dunlop GC535Q True Bypass – náročnější úprava, vzhledem k použité technologii povrchové montáže součástek

gc535q-web-01.JPGgc535q-web-02.JPGgc535q-web-03.JPG

Osobně doporučuji používat raději 3PDT dovozové přepínače, než 2PDT, které jsou k dostání u našich prodejců elektrosoučástek.

2PDT přepínače jsem kdysi (u nás ještě nebyly v prodeji) používal do Overdrive TB808 (černá krabička) a zhruba po dvou až třech letech začínají mít přepínače občas špatný kontakt při sepnutí, projevující se přerušováním intenzity signálu a úlumy po přepnutí. Oproti tomu jsou 3PDT přepínače spolehlivější a navíc při sešlápnutí kvákadla pro sepnutí 3PDT přepínače neztrácí chvilkově signál, tak jako 2PDT typy.

Facebook